Prominent & Leading Distributor / Channel Partner from Chennai, we offer lld injection moulding granules and ll injection granules.
₹ 106 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Plastic Industry |
| Color | Natural - Virgin |
| Packaging Type | 25 Kg Bags, PP Bag |
| Packaging Size | 25 Kgs, 25 kg |
| Melt Flow Index | 50 MFI |
| Brand | Reliance, IOCL, GAIL, HMEL |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Injection Moulding |
Minimum order quantity: 250 Kg
Get Latest Price
| Usage/Application | Plastic Industry |
| Packaging Type | Poly Bag |
| Packaging Size | 25 kg |
| Grade | 500M24A, M26500, 72250M, I24A530, I26A500UA, M2550 |
| Application | A base resin for Master Batches and to make molding of flat & large warpage-free products/lids. |
| MFI | 50.00 |
G Balaji (Director)
GF Impex Pvt. Ltd.
Ground Floor, No-16, Adhinath Trade Compex Jawaharlal Nehru Road, Madhavaram
Chennai - 600060, Tamil Nadu, India